90%
47 %
ČR pokryto
projekt Nářečí českých strnadů about_us contact tutorials links links

Krok 5: Uložení nahrávky

1. Registrace na birds.cz

K tomu, abyste mohli vkládat nahrávky (a později sledovat osud vašich nahrávek), musíte být registrováni v databázi České společnosti ornitologické. Registrace je rychlá, stačí vyplnit jméno a emailovou adresu. Příště tento krok samozřejmě můžete přeskočit.

Pro registraci pokračujte zde

2. Vyplnění formuláře

Po registraci již můžete přistoupit k samotnému odeslání nahrávky (k přístupu vám poslouží právě vaše registrační údaje z birds.cz). V jednoduchém formuláři nejdříve vyplníte, kdy a kde jste nahrávali a pak nahrajete zvukové soubory či video přímo na server. Celé to nezabere ani minutu a je to mnohem jednodušší, než posílat video přes úschovnu a pak bokem posílat údaje. Umožní vám to i dohledat GPS souřadnice, pokud jste si je zapomněli poznamenat. Navíc po odeslání nahrávky se vám zobrazí mapa s vašimi nahrávkami.

Nahrávací formulář najdete zde

Nepovinné

Čím menší budou soubory, které nahrajete na server, tím dříve budete hotovi. Nahrávejte proto klidně na mono. Pokud jste nahrávali video, ulehčíte nám velmi práci (a nahrávaný soubor velmi zmenšíte), když z něj vytáhnete zvukovou stopu. Nemáte-li se získáváním zvukové stopy z videa zkušenosti, nevadí – s naším návodem to jistě zvládnete! Zobrazit návod